Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
HTC pre svoj obchod Viveport spustí podporu aj pre Oculus Rift
0

4. septembra si už aj majitelia VR headsetu Oculus Rift budu môcť pre digitálny obchod s hrami Viveport nakúpiť hry. Viveport pôvodne určený pre HTC Vive priamo od spoločnosti HTC. Taktiež budu môcť využiť zaujímave predplatné, ktoré program Viveport ponúka.

Pre Oculus Rift tak bude viac hier

HTC Vive™ dnes oznámilo spustenie podpory headsetu Oculus Rift v obchode Viveport. Ide o ďalší krok v snahe prepojiť vývojárov s užívateľmi z celého sveta. Majitelia headsetu Oculus Rift tak získajú prístup nielen k nákupu jednotlivých aplikácií, ale i k výhodnému programu Viveport Subscription. Ten sa pýši katalógom takmer 500 titulov, z nich si užívatelia každý mesiac môžu vybrať 5 a objavovať tak stále nový obsah.


Čo Vás čaká vo Viveport

V programe Viveport Subscription je možné nájsť obľúbené hry ako napríklad Seeking Dawn, Knockout League alebo A-Tech Cybernetic VR. Nechýbajú samozrejme ani kreatívne a zážitkové tituly ako Tilt Brush či theBlu. V rámci mesačného predplatného vo výške 9,99 € tak môžu užívatelia hrať tituly v hodnote presahujúcej 120 € a na prelome mesiaca si zvoliť ďalší. Pri registrácii do programu Viveport Subscription navyše získa každý užívateľ možnosť vyskúšať si prvých 14 dní zadarmo.

Vývojári môžu svoje tituly hlásiť ako kompatibilné už od dnešného dňa. Užívateľom headsetu Oculus Rift bude prístup do obchodu umožnený 4. septembra.

„Sprístupnením obchodu Viveport majiteľom headsetu Oculus Rift, umožníme vývojárom osloviť takmer dvojnásobné množstvo užívateľov.“ povedal Rikard Steiber, prezident obchodu Viveport. „Viveport je platformou, ktorá ponúka najviac príležitostí pre monetizáciu VR obsahu. Už teraz ponúkame obchod zameraný čisto na virtuálnu realitu, unikátny program predplatného i dostupnosť v obchode Amazon a herňach Viveport Arcade. V tomto trende plánujeme pokračovať a získať tak pre vývojárov čo najširšie možné publikum.“

Vývojári môžu svoj obsah v obchode Viveport označiť ako kompatibilný s headsetom Oculus Rift prostredníctvom rozhrania pre vývojárov. Tých, ktorí majú už teraz HW podporu headsetu prostredníctvom OpenVR, bude v mnohých prípadoch možné ihneď zaradiť prostredníctvom zaškrtnutia podpory Oculus Rift v sekcii Compatible headsets a vytvorenie produkčného vydania v sekcii Submit.

Zdroj : Tlačová správa

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk