Zariadenia
Pokračovať v čítaní
VR One: Lacná virtuálna realita od Zeiss je hit
0

Carl Zeiss predstavil headset pre virtuálnu realitu. Stojí 99 eurSpoločnosť Carl Zeiss nedávno predstavila svoju vlastnú súpravu pre virtuálnu realitu nazvanú VR One. Pridala sa tak k veľkým hráčom na poli virtuálnej reality, akými sú Oculus alebo Samsung a už v piatok 12. decembra začala predávať konečnú verziu svojho zariadenia s cenovkou len 99 eur, informoval portál Neowin.net.

Trh s virtuálnou realitou sa naďalej rozrastá. Vplyv to má aj na ceny. Ako sa ihneď ukázalo, o lacné súpravy je skutočne záujem. Hoci výrobca neudáva presné čísla, zásoby VR One sa veľmi rýchlo pominuli. Prví záujemcovia tak svoju „hračku“ dostanú ešte pred Vianocami, no obávať sa nemusia ani tí, čo nestihli podať objednávku včas. Spoločnosť avizovala, že ďalšia várka súprav bude k dispozícii už v priebehu januára 2015.

Zeiss VR One (zdroj: Neowin, Carl Zeiss)

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk