Zariadenia
Pokračovať v čítaní
VR One: Lacná virtuálna realita od Zeiss je hit
0

Carl Zeiss predstavil headset pre virtuálnu realitu. Stojí 99 eurSpoločnosť Carl Zeiss nedávno predstavila svoju vlastnú súpravu pre virtuálnu realitu nazvanú VR One. Pridala sa tak k veľkým hráčom na poli virtuálnej reality, akými sú Oculus alebo Samsung a už v piatok 12. decembra začala predávať konečnú verziu svojho zariadenia s cenovkou len 99 eur, informoval portál Neowin.net.

Trh s virtuálnou realitou sa naďalej rozrastá. Vplyv to má aj na ceny. Ako sa ihneď ukázalo, o lacné súpravy je skutočne záujem. Hoci výrobca neudáva presné čísla, zásoby VR One sa veľmi rýchlo pominuli. Prví záujemcovia tak svoju „hračku“ dostanú ešte pred Vianocami, no obávať sa nemusia ani tí, čo nestihli podať objednávku včas. Spoločnosť avizovala, že ďalšia várka súprav bude k dispozícii už v priebehu januára 2015.

Zeiss VR One (zdroj: Neowin, Carl Zeiss)


VR One v súčasnosti podporuje dve zariadenia – Samsung Galaxy S5 a iPhone 6. Smartfóny sa do súpravy zasunú v plastovej vaničke, ktorá je tvarovaná špeciálne pre konkrétne zariadenie a samostatne sa predáva za 9,90 eur. Výrobca plánuje rozšíriť podporu aj na ďalšie zariadenia.

Podpora vývojárov bude nutnosťou

V čase predstavenia produktu nemal Carl Zeiss k dispozícii žiadne plnohodnotné aplikácie pre svoju súpravu, čo predstavovalo podstatný problém. A hoci výrobca na softvérovej stránke zapracoval a spúšťa vlastný obchod s aplikáciami Media Launcher App, podpora zo strany komunity bude v každom prípade potrebná.

Zeiss VR One (zdroj: Neowin, Carl Zeiss)

Preto spoločnosť oficiálne spustila avizovanú súťaž pre developerov, ktorí môžu posielať svoje myšlienky alebo hotové aplikácie. Víťazná aplikácia, o ktorej sa rozhodne na prelome februára a marca 2015, bude výrazne promovaná spoločnosťou práve v spomínanom obchode, pričom akýkoľvek zisk pochopiteľne ostáva tvorcovi aplikácie.

Konkurencia nezaháľa

Pred pár dňami začal svoje obdobné zariadenie Gear VR predávať aj konkurenčný Samsung. Ide však len o „Innovator Edition“ verziu, ktorá je určená najmä vývojárom. Zariadenie sa navyše predáva za dvojnásobnú cenu 199 amerických dolárov (asi 160 eur) a podporuje len jediné zariadenie – tabletofón Samsung Galaxy Note 4.

Zdroj : zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk