Tvrdí do zakladateľ najznámejšieho hráča na trhu s virtuálnou realitou, spoločnosti Oculus VR. Začiatkom budúceho roka sa objavia systémy pre virtuálnu realitu pre počítače, medzi hlavné patria Oculus Rift či Vive VR.
Zakladateľ Oculusu – Palmer Luckey sa na Twitteri v niekoľkých príspevkoch vyjadril k najbližšej budúcnosti tejto technológie z trocha iného pohľadu, než je rozlíšenie displeja či ovládanie.
Cables are going to be a major obstacle in the VR industry for a long time. Mobile VR will be successful long before PC VR goes wireless.
Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.
Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.
Ďakujeme.
Hlavnou prekážkou, ktorá bude dlho obmedzovať high-endovú PC virtuálnu realitu, budú podľa jeho slov káble. Súčasné systémy potrebujú do okuliarov s pokročilým displejom a senzormi privádzať nielen napájanie, ale aj dáta zo senzorov a obrazové dáta z PC.
Pripojené káble samozrejme znamenajú obmedzenie v pohybe, či už v podobe dĺžky alebo zamotávania okolo tela, ktoré používateľa ruší pri zážitku.
Mobilná virtuálna realita tak bude podľa Palmera úspešnejšia a rozšírenejšia skôr, ako tá pokročilejšia na PC. Hlavný rozdiel je pochopiteľne vo výkone a možnostiach. Riešenie typu Samsung Gear VR síce beží len s mobilným telefónom, avšak nemôže poskytnúť podobný výkon ako desktopové zostavy. Sú tak obmedzené skôr na multimediálny VR zážitok či jednoduchšie hry.
Aby bolo možné nahradiť káble aj pre virtuálnu realitu typu Oculus Rift alebo Vive VR, bude potrebné vyriešiť technológie pre bezdrôtový prenos veľkého množstva dát s nízkou odozvou a bezdrôtové napájanie.
Zdroj : Zive.sk