Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Quill je nový nástroj Oculusu na tvorbu umenia vo virtuálnej realite
0

Vývojár náhlavného setu s virtuálnou realitou totiž predstavil nový tvorivý nástroj s názvom Quill, vďaka čomu môžu kresliť ilustrátori svoje maľby v 3D priamo vo virtuálnej realite. Základom je spojenie zariadení v podobe herných ovládačov Touch controllers, ktoré umelec drží v rukách a “maľuje” nimi vo virtuálnej realite, ktorú vidí pred sebou vďaka okuliarom Oculus Rift. Všetko zastrešuje program Quill určený na maľbu. Pomocou ovládačov, senzorov a kamier si budú môcť používatelia tohto nástroja vyberať štetce, farby, maľovať kamkoľvek v rámci 3D “plátna”. Hnacím motorom pre vznik Quillu bol fakt, že 2D kresby nevyzerali v 3D prevedení príliš dobre. Preto sa Oculus Story Studio rozhodlo vytvoriť možnosť kresliť priamo vo virtuálnej realite. Okrem toho, umelca a jeho dielo môžu diváci sledovať aj v klasickom 2D formáte, ako to vidno na videu:

Quill pomáha tvoriť film Dear Angelica

Prvým dielom, ktoré vznikne týmto spôsobom je krátky film Dear Angelica od Oculus Story Studio. Dear Angelica bude teda zároveň film určený divákom s Oculusom. Túto inovatívnu novinku ohlásila spoločnosť ešte na filmovom festivale Sundance 2015 a dočkať by sme sa jej mali v priebehu tohto roka. Vo filme nemajú chýbať lietajúce ryby, draky – a to všetko sa bude vynárať z prostredia detskej izby.


dear-angelica-oculus

Na záver iba dodáme, že hoci Quill zatiaľ nie je dostupný pre bežných používateľov, Oculus časom neplánuje robiť drahoty v jeho sprístupnení.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk