Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Quill je nový nástroj Oculusu na tvorbu umenia vo virtuálnej realite
0

Vývojár náhlavného setu s virtuálnou realitou totiž predstavil nový tvorivý nástroj s názvom Quill, vďaka čomu môžu kresliť ilustrátori svoje maľby v 3D priamo vo virtuálnej realite. Základom je spojenie zariadení v podobe herných ovládačov Touch controllers, ktoré umelec drží v rukách a “maľuje” nimi vo virtuálnej realite, ktorú vidí pred sebou vďaka okuliarom Oculus Rift. Všetko zastrešuje program Quill určený na maľbu. Pomocou ovládačov, senzorov a kamier si budú môcť používatelia tohto nástroja vyberať štetce, farby, maľovať kamkoľvek v rámci 3D “plátna”. Hnacím motorom pre vznik Quillu bol fakt, že 2D kresby nevyzerali v 3D prevedení príliš dobre. Preto sa Oculus Story Studio rozhodlo vytvoriť možnosť kresliť priamo vo virtuálnej realite. Okrem toho, umelca a jeho dielo môžu diváci sledovať aj v klasickom 2D formáte, ako to vidno na videu:

Quill pomáha tvoriť film Dear Angelica

Prvým dielom, ktoré vznikne týmto spôsobom je krátky film Dear Angelica od Oculus Story Studio. Dear Angelica bude teda zároveň film určený divákom s Oculusom. Túto inovatívnu novinku ohlásila spoločnosť ešte na filmovom festivale Sundance 2015 a dočkať by sme sa jej mali v priebehu tohto roka. Vo filme nemajú chýbať lietajúce ryby, draky – a to všetko sa bude vynárať z prostredia detskej izby.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk