Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Slovensko už bude možné vidieť cez virtuálnu realitu
0

Slovenská agentúra pre cestovný ruch po úspešných tohtoročných prezentáciách Slovenska na výstavách vo Viedni, Madride a v Helsinkách osloví aj domácich dovolenkárov. SACR predstaví návštevníkom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave slovenské turistické destinácie aj cez pôsobivú virtuálnu realitu.

„Výstava ITF Slovakiatour v Bratislave je ideálnym miestom, kde sa návštevníci zoznámia s možnosťami dovolenky na Slovensku. Návštevníci si preveria svoje znalosti o Slovensku vo vedomostnom kvíze a spoznajú príťažlivé miesta Slovenska cez atraktívnu virtuálnu realitu. Zariadenie Oculus Rift malo obrovský úspech v slovenskom pavilóne na Svetovej výstave Expo v Miláne a SACR ho po prvý raz  predstaví na svojom stánku v bratislavskej Inchebe. Sprostredkuje zážitok, akoby človek stál priamo na vrcholku Lomnického štítu, pozeral sa z Trenčianskeho hradu, sedel na káve v bratislavskom Starom Meste či užíval si krásu Slovenského raja,“ priblížila Marta Kučerová, generálna riaditeľka SACR.

Slovenský cestovný ruch vo vynikajúcej kondícii

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk