Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Slovensko už bude možné vidieť cez virtuálnu realitu
0

Slovenská agentúra pre cestovný ruch po úspešných tohtoročných prezentáciách Slovenska na výstavách vo Viedni, Madride a v Helsinkách osloví aj domácich dovolenkárov. SACR predstaví návštevníkom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave slovenské turistické destinácie aj cez pôsobivú virtuálnu realitu.

„Výstava ITF Slovakiatour v Bratislave je ideálnym miestom, kde sa návštevníci zoznámia s možnosťami dovolenky na Slovensku. Návštevníci si preveria svoje znalosti o Slovensku vo vedomostnom kvíze a spoznajú príťažlivé miesta Slovenska cez atraktívnu virtuálnu realitu. Zariadenie Oculus Rift malo obrovský úspech v slovenskom pavilóne na Svetovej výstave Expo v Miláne a SACR ho po prvý raz  predstaví na svojom stánku v bratislavskej Inchebe. Sprostredkuje zážitok, akoby človek stál priamo na vrcholku Lomnického štítu, pozeral sa z Trenčianskeho hradu, sedel na káve v bratislavskom Starom Meste či užíval si krásu Slovenského raja,“ priblížila Marta Kučerová, generálna riaditeľka SACR.

Slovenský cestovný ruch vo vynikajúcej kondícii


Dovolenky doma na Slovensku sú čoraz populárnejšie a svedčia o tom aj štatistiky návštevnosti za rok 2015. Štatistický úrad SR zatiaľ zverejnil predbežné údaje za obdobie od januára do novembra a tie hovoria o veľmi dobrých výsledkoch. Za jedenásť mesiacov roka 2015 si dovolenku na Slovensku zvolilo 4,027 milióna návštevníkov, čo je o 545 000 ľudí (+ 15,7 %) viac ako vlani.

Turistické atrakcie Slovenska v zariadení Oculus Rift
Kraj Miesto Popis
Bratislavský Bratislava Hlavné námestie
Bratislavský hrad Výhľad na mesto
Bratislava centrum Michalská brána
Trnavský Smolenice Zámok
Šaštín-Stráže Bazilika
Trnava Centrum, pohľad z veže
Nitriansky Nitra Bazilika sv. Emeráma
Levice Levický hrad
Komárno Námestie Európy
Trenčiansky Trenčiansky hrad Výhľad z dolného hradu
Trenčianske Teplice Interiér kúpeľov Hammam
Trenčianska synagóga Interiér
Žilinský Chopok Výhľad na Nízke a Vysoké Tatry
Stará Bystrica Orloj v Starej Bystrici
Vlkolínec Pamiatka UNESCO
Banskobystrický Banská Štiavnica Historické centrum
Kremnica Centrum mesta
Hronsek Drevený kostol, UNESCO
Prešovský Lomnický štít Výhľad z observatória
Prešov Ortodoxná synagóga
Bardejov Radničné námestie, UNESCO
Košický Košice Centrum, Dóm sv. Alžbety
Spišský hrad Pamiatka UNESCO
Slovenský raj Tomášovský výhľad

Zdroj : TouchIT.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk