U našich českých susedov na Mendelovom gymnáziu v Opave sa 20. októbra uskutočnilo niečo, čo by určite radi vyskúšali všetci študenti. Namiesto klasického vyučovania, kde učiteľ diktuje poznámky a študenti sa snažia všetko zapísať, mali študenti možnosť výuky vo virtuálnej realite, za pomoci technológií Oculus Rift DK2, Leap motion senzorov a 7 počítačov. Študenti sa týmto spôsobom mali možnosť učiť anatómiu a biológiu. Výnimočným bol tento projekt práve použitím technológie Leap motion, ktorá študentom umožnila pomocou pohybov svojich rúk pohybovať s objektami vo virtuálnej realite, kde si mohli napríklad jednotlivé časti tela odobrať z virtuálnej kostry a pomocou virtuálnej reality ich detailnejšie preštudovať. Tento projekt sa volá World of Comenius a jedným z hlavných organizátorov projektu bol profesor Petr Klán z ČVUT Praha. Projekt sa dostal aj do povedomia svetových médií, ktoré ho označili za prvú vyučovaciu hodinu odučenú vo virtuálnej realite. Študentom sa projekt páčil. Pre väčšinu z nich sa jednalo o prvú skúsenosť s virtuálnou realitou a na konci hodiny mali možnosť vyskúšať si aj hru určenú pre virtuálnu realitu- Sightline: The Chair. Je úžasné, že sa týmto čo sa týka virtuálnej reality dostal do povedomia aj náš región a nám ostáva len dúfať, že sa nám podarí niečo podobné aj na Slovensku.
Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.
Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.
Ďakujeme.