Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
PlayStation VR dostal podporu YouTube VR
0

YouTube rastie veľmi rýchlo ako hlavný zdroj 360-stupňových videí. Pozeranie 360° videí sa od začiatku podpory v roku 2015 dostalo iba pre málo VR headsetov. Oficiálnu podporu stále má ib mobilná virtuálna realita. Pred niekoľkými dňami dostala konzolová virtuálna realita PlayStation VR oficiálnu aktualizáciu YouTube aplikácie s podporou VR pre YouTube videá.

Prednedávnom bol vydaný aj špecialny prehrávač pre platformu DayDream, ktorý umožňuje pozerať 360-stupňnové videá a umožňuje aj vyhľadávať priamo vo virtuálnej realite. Platforma DayDream je stále iba smartfóny a teda prehrávanie týchto videí je oficiálne iba na smartfónoch. Pre high-end VR headsety sa ale zatiaľ žiadna aplikácia oficiálne nedostala. Existuje len neoficiálna cesta pre HTC Vive a Oculus Rift ako pozerať 360° videá pre tieto zariadenia.

Playstation VR + YouTube VR

PlayStation VR, ako prvý z pokročilých VR headsetov dostal podporu oficiálnej aplikácie na prehrávanie 360-stupňových YouTube videí vo virtuálnej realite. Pre PlayStation 4 a PS4 Pro ale už aplikácia existuje. No pred niekoľkými dňami prišla aktualizácia s podporou pre PlayStation VR headset.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk