Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
PlayStation VR dostal podporu YouTube VR
0

YouTube rastie veľmi rýchlo ako hlavný zdroj 360-stupňových videí. Pozeranie 360° videí sa od začiatku podpory v roku 2015 dostalo iba pre málo VR headsetov. Oficiálnu podporu stále má ib mobilná virtuálna realita. Pred niekoľkými dňami dostala konzolová virtuálna realita PlayStation VR oficiálnu aktualizáciu YouTube aplikácie s podporou VR pre YouTube videá.

Prednedávnom bol vydaný aj špecialny prehrávač pre platformu DayDream, ktorý umožňuje pozerať 360-stupňnové videá a umožňuje aj vyhľadávať priamo vo virtuálnej realite. Platforma DayDream je stále iba smartfóny a teda prehrávanie týchto videí je oficiálne iba na smartfónoch. Pre high-end VR headsety sa ale zatiaľ žiadna aplikácia oficiálne nedostala. Existuje len neoficiálna cesta pre HTC Vive a Oculus Rift ako pozerať 360° videá pre tieto zariadenia.

Playstation VR + YouTube VR

PlayStation VR, ako prvý z pokročilých VR headsetov dostal podporu oficiálnej aplikácie na prehrávanie 360-stupňových YouTube videí vo virtuálnej realite. Pre PlayStation 4 a PS4 Pro ale už aplikácia existuje. No pred niekoľkými dňami prišla aktualizácia s podporou pre PlayStation VR headset.


Pokiaľ ste ju vyskúšali, dajte nám vedieť. 🙂

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk