Hry pre HTC Vive ste si mohli sťahovať najmä z platformy Steam. Včera ale HTC spustilo vlastný obchod pre obsah s virtuálnou realitou pre HTC Vive zvaný Viveport. V rámci 48 hodinovej oslavy spustenia v ňom môžete nájsť zaujímavé zľavy.
HTC už skôr oznámilo svoj zámer expandovať svojou platformu Viveport celosvetovo. Viveport zatiaľ fungoval iba v Číne, kde nie je veľké zastúpenie Steamu. Po otvorení platformy vývojárom došlo k spotrebiteľskému zahájeniu a teraz je dostupná pre všetkých. Vrátane zaujímavých zliav, ako sú tituly theBlu alebo Everest VR, ktoré kúpite za symbolický dolár v rámci 48 hodinových osláv spustenia platformy. Jedná sa o pádny dôvod, prečo platformu vyskúšať, keďže zatiaľ neponúka takmer nič, čo by nebolo na Steame.
Každého asi napadne možná duplicita so Steamom. Prezident Viveport pre UploadVR ale uviedol „Hry vo VR majú na Steame veľký úspech. Ale náš zámer s Viveportom je poskytnúť priestor zážitkom, ktoré nie sú tak moc obsiahnuté vo Steame. Zážitky, ktoré spadajú skôr do kategórie klipov umenia, sociálnych alebo výukových hier. Stále máme fantastické vzťahy s Valve a Steamu, ale Steam jednoducho nie je postačujúca platforma na to, aby všetky VR zážitky mohli zažiariť tak, ako si zaslúžia.S Viveportom môžeme dopriať viditeľnosť a marketingovú podporu neherním zážitkom, ktoré by inak mohli zostať prehliadnuté“.

Viveport je nová platforma pre hry, ktoré bežia na HTC Vive
Ďalšie plány pre Viveport naznačujú, že by HTC z neho rado urobilo platformu otvorenú pre viac VR zariadení, než iba Vive. Tu si HTC neodpustil hneď dve poznámky smerom k Oculus, ako prvé bolo spomenuté, že sledovanie pre Oculus nezvláda roomscale (priestorové využívanie). Vývojári, ktorí pracujú s Touch ovládačmi však toto opakovane vyvrátili a aj sám Oculus tvrdí, že roomscale nie je problém technicky, ale že filozofia platformy je iná. Druhá poznámka smeruje k tomu, že HTC nechce exkluzívne tituly a podporuje vývojárov v podpore všetkých platform, narozdiel od Oculusu, ktorý financuje vývoj hier výmenou za exkluzivitu. Aby prilákali vývojárov na svojej platformu ponúka Vive Developer Award, kedy bude začiatkom ďalšieho roka rozdaných vývojárom najzaujímavejších titulov 500 tisíc dolárov.
Posledným aspektom Viveportu je možnosť komerčných licencií pre herne. VR herne sú veľmi populárne v Číne a súčasnej platformy takmer licencovaní pre herne nepodporujú. Herne tak majú na výber buď riešiť s každým štúdiom individuálnej licencie alebo, ako takmer všetky VR herne fungujú na v rámci osobných licencií. Viveport to tak môže v tejto oblasti aspoň čiastočne riešiť.
